fbpx

Księgowość dla e-commerce

W erze cyfrowej transformacji, branża e-commerce doświadcza imponującego wzrostu. Współczesne tendencje pokazują, że zakupy online stają się pierwszym wyborem dla wielu konsumentów.

W Vedatax mamy specjalistów od księgowości e-commerce/ sklepów online. Posiadamy nie tylko bogate doświadczenie, ale także głęboką wiedzę na temat najpopularniejszych platform sprzedażowych, takich jak Woocommerce, Allegro, Ebay, Amazon.

Znamy się na systemach płatności, takich jak TPay, PayU, DotPay, Stripe, płatności subskrypcyjne czy Przelewy24, i zapewniamy pewność w zakresie rozliczeń z wysyłkami międzynarodowymi.

Dzięki wieloletniemu doświadczeniu oraz ciągłej aktualizacji wiedzy gwarantujemy usługi najwyższej jakości dla Twojego sklepu internetowego. Nasz dedykowany księgowy pomoże dobrać optymalną strategię dla Twojego przedsięwzięcia oraz doradzi w kwestiach związanych z księgowością i podatkami.

Czym jest e-commerce?

E-commerce, czyli handel elektroniczny, to nowoczesna forma zakupów i sprzedaży produktów oraz usług za pośrednictwem Internetu. Dzięki platformom takim jak Shopify czy WooCommerce, firmy mogą łatwo założyć sklepy online i dotrzeć do globalnego rynku. W erze cyfrowej, e-commerce oferuje różnorodne metody płatności, od kart kredytowych po elektroniczne portfele, oraz nowoczesne strategie marketingowe, takie jak reklama w mediach społecznościowych czy SEO. Bezpieczeństwo transakcji i dostosowanie do urządzeń mobilnych to kluczowe aspekty tego modelu biznesu. E-commerce to przyszłość handlu – szybko, wygodnie i dostępność 24/7.

Rodzaje e-commerce: B2B, B2C, C2C, C2B:

B2C (Business-to-Consumer):

Ten model opiera się na transakcjach między firmami a indywidualnymi konsumentami. Jest to najbardziej rozpowszechniona forma e-commerce, którą spotykamy podczas codziennych zakupów w sklepach internetowych.

Przykłady: Sklepy oferujące odzież, elektronikę, kosmetyki, książki itp., takie jak Amazon, Zalando czy Media Markt.

Charakterystyka: Szybkie transakcje, często z możliwością zwrotu towaru, szeroki zakres strategii marketingowych skierowanych bezpośrednio do konsumenta.

B2B (Business-to-Business):

Ten model dotyczy transakcji między dwiema firmami. Często obejmuje to zakup surowców, komponentów czy usług niezbędnych do produkcji końcowych produktów.

Przykłady: Platformy zakupowe dla firm, dystrybutorzy hurtowi, producenci sprzętu.

Charakterystyka: Długoterminowe umowy, negocjacje cenowe, wysoki wolumen transakcji, specjalistyczne produkty czy usługi.

C2C (Consumer-to-Consumer):

W tym modelu konsumenci sprzedają bezpośrednio innym konsumentom. Często odbywa się to za pośrednictwem platform pośredniczących w transakcji.

Przykłady: Serwisy aukcyjne i ogłoszeniowe, takie jak eBay czy OLX.

Charakterystyka: Brak oficjalnej gwarancji produktu, różnorodność ofert, możliwość negocjacji ceny, nacisk na opinie i oceny sprzedawców.

C2B (Consumer-to-Business):

W tym nietypowym modelu e-commerce to konsumenci oferują produkty czy usługi firmom. Może to obejmować np. sprzedaż licencji na zdjęcia, freelance czy crowdsourcing.

Przykłady: Platformy dla freelancerów, takie jak Useme, gdzie indywidualni specjaliści oferują swoje usługi firmom.

Charakterystyka: Indywidualne podejście, krótkoterminowe projekty lub umowy, możliwość negocjacji warunków.

Umów się z nami na spotkanie online w celu omówienia procesu działania!